ثبت برند

برنـد ارزشمندترین و مهمترین دارایی هر شخص صاحب کسب و کار یا شرکت می‌باشد. در اولین قدم برای شروع هر تجارتی، انتخاب یک نام تجاری در جهت شناسایی آن محصول یا تجارت به سایر مشتریان و عموم مردم ضروری است. در این راستا انتخاب نامی شایسته که مفهوم و ویژگی تجارت شما را به خوبی منتقل کرده و ارزش مادی و معنوی لازم را داشته باشد و به راحتی در خاطر خریداران و مشتریان به جای بماند ، بسیار حائز اهمیت است. تیم مجرب و متخصص ثبت علوی شما را در امر مهم ثبت صحیح و انحصاری و انتخاب نامی شایسته یاری می‌نماید. ضمنا باید خاطر نشان کرد که ثبت برند کاملا معاف از مالیات بوده و هیچ گونه بار مالیاتی برای کارفرما محترم نخواهد داشت.

اسم برند

برنـد یا نام تجاری قابل ثبت می تواند هر کلمه، حرف یا حروف، عدد، ترسیمات، عکس، شکل، رنگ، تصویر، برچسب یا ترکیب آنها که برای تشخیص کالاها یا خدمات بکار می رود باشد یا حتی شعار تبلیغاتی یک مجموعه باشد. برای اینکه این نام به انحصار شخص یا شرکت در بیاید و فرد دیگری در هیچ نقطه ای از کشور فعالیتی با این نام بدون اجازه مالک اصیل نداشته باشد باید اقدامات مربوط به ثبت برند را به صورت قانونی از اداره ثبت علائم تجاری پیگیری کرده و به سرانجام رساند. تفویض اجازه استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده به شرکت‌های ثالث بسیار آسان‌تر است و در نتیجه می‌تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت/شخص بوجود آورد یا اساس انعقاد یک موافقت‌نامه اعطای نمایندگی فروش باشد.

پس از ثبت برند

پس از اخذ گواهینامه برند مالکیت 100% آن اسم تجاری در اختیار مالک یا مالکین بوده و هرگونه کپی برداری یا استفاده از آن نام پس از اقامه دعوی توسط مالک یا مالکین مشمول مجازات کیفری و حقوقی برای افراد خاطی شده و پیگرد قانونی دارد . مدت اعتبار ثبت علامت ده سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت آن می‌باشد. این مدت با درخواست مالك آن برای دوره‌های متوالی ده ساله با پرداخت هزینه مقرر، قابل تمدید است‌. یك مهلت ارفاقی شش ماهه كه از پایان دوره شروع می‌شود، برای پرداخت هزینه تمدید، با پرداخت جریمه تأخیر، درنظر گرفته می‌شود.