اداره ثبت برند تهران

با توجه به گستردگی و تنوع بازار های رقابتی،ثبت برند یکی از روش های شناخته شدن و تمایز شماست. بعد از کیفیت محصول و رضایت مشتریان،آنچه شما را در ذهن مخاطب ماندگار میکند نامی ماندگار و خوش آوازه ست.به دو ماده ی مهم و کلیدی قانون علائم تجاری توجه کنید:

ماده 30 امده است که:

علامت‌، علامت جمعي و نام تجاري عبارتند از:

-علامت يعني هر نشان قابل رؤيتي كه بتواند كالاها يا خدمات اشخاص حقيقي يا حقوقي را از هم متمايز سازد.

– نام تجارتي يعني اسم يا عنواني كه معرف و مشخص‌كننده شخص حقيقي ياحقوقي باشد

-علامت جمعي يعني هر نشان قابل رؤيتي كه باعنوان علامت جمعي در اظهارنامه ثبت معرفي شود و بتواند مبدأ و يا هرگونه خصوصيات ديگر مانند كيفيت كالا ياخدمات اشخاص حقيقي و حقوقي را كه از اين نشان تحت نظارت مالك علامت ثبت شده جمعي استفاده مي‌كنند متمايز سازد.

 

در ماده 31 آمده است :
– حق استفاده انحصاري از يك علامت به كسي اختصاص دارد كه آن علامت را طبق مقررات اين قانون به ثبت رسانده باشد و در غیر این صورت قوانین نمی تواند صاحبین برند یا علامت تجاری را حمایت قانونی نماید
-اداره ثبت برند بطور کلی وظیفه محافظت از مالکیت های معنوی را به عهده گرفته است که امروزه از مهمترین اموال اشخاص به حساب می آیند

دانستیم که تلاش برای کسب رضایت مخاطب،در واقع اعتبار بخشی به نام تجاری کسب و کار ماست، نامی که آن را در بازار های تجاری با عنوان برند میشناسیم. اداره ثبت برند یا همان اداره ثبت برند تجاری تحت نظارت سازمان ثبت احوال و اسناد فعالیت مینماید.این سازمان که وظایف متعددی دارد در تهران به نشانی: خیابان فیاض بخش -ضلع شمال شرقی پارک شهر-ساختمان شماره 3 سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مرکز مالکیت معنوی واقع میباشد.
اداره ثبت برند و علائم تجاری برای ثبت لوگو و همچنین برند شما قوانین گسترده و مخصوصی دارد از جمله اینکه برند شما نباید هیچ شباهتی به برند های ثبت شده داشته باشد و مخاطب را دچار اشتباه کند. اسامی باید فارسی انتخاب شود در غیر این صورت مدارک دیگری مانند اخذ کارت عضویت اتاق بازرگانی الزامی ست. برای جلوگیری از این اشتباه مشاورین ما میتوانند برای شما استعلام نام تجاری درخواستی را گرفته و در خصوص انتخاب نام تجاری مناسب شما را راهنمایی کنند.

اداره ثبت علامت تجاری همچنین معتقد است علامت تجاری شما نباید منافی اخلاق حسنه باشد همچنین پیشنهاد کارشناسان ما این است که در لوگو و علامت تجاری انتخابی از رنگ سازمانی مجموعه ی خود استفاده کنید.استفاده از رنگ سازمانی باعث هرچه ماندگارتر شدن علامت تجاری شما در بازار رقابتی خواهد شد.
شما میتوانید از کارشناسان درخواست کنید همزمان با استعلام نام تجاری منتخب شما، علائم تجاری مد نظرتان را هم استعلام بگیرند.این کار باعث میشود مراحل ثبت برند و ثبت لوگو با زمان و هزینه ی کمتری انجام شود.چنانچه بدون استعلام برند یا لوگوی خود را اظهار نامه کنید امکان تشابه و رد بسیار بالا است و پس از رد متحمل هزینه ی اظهارنامه ی مجدد خواهید شد. چنانچه علامت تجاری مد نظر شما ثبت شده باشد مشاورین ما برای طراحی و انتخاب علامتی منحصر به فرد به شما کمک خواهند کرد.

باید بدانیم مدت زمان ثبت برند متفاوت است اما چیزی در حدود 2 الی 4 ماه زمان لازم است.این

هرچند که استعلام نام تجاری کار دشواری نیست اما نگاه تخصصی و اشنایی با قوانین کارشناسان اداره ثبت موردی ست که طی تجربه حاصل میشود.

 

متقاضیان میتوانند با مطالعه ی قوانین و اخذ مشاوره از کارشناسان متخصص ثبت علوی از طریق سایت و یا تماس با شماره 02188828008 برای کسب و کار خود اقدام به ثبت نام تجاری کنند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − چهارده =