مزیت های برندینگ

وقتی به برخی از قدرتمندترین شرکت‌های موجود مانند اپل، نایک، آمازون، کوکا و غیره فکر می‌کنید، به‌خوبی می‌دانید که برخی از افراد مانند ادیان از آنها پیروی می‌کنند. اما چه چیزی باعث موفقیت این شرکت‌ها می‌شود؟ آیا به این دلیل است که محصولات و خدمات آنها بهتر از رقبایشان است؟ شعار جذاب یا لوگوی قدرتمند آنهاست که اهمیت دارد؟ آیا این تحقیقات بازاریابی باورنکردنی آنهاست؟ در واقع باید بدانیم که همه این موارد اهمیت دارند. در این مقاله به این سوالات پاسخ می‌دهیم که برندینگ دقیقا چیست و چه مزایایی دارد؟

برندینگ به چه معناست؟

به گفته جف بزوس، “برند شما، چیزی است که دیگران در مورد شما وقتی در اتاق نیستید، می‌گویند”. هرکسی در مورد برند خود سبک متفاوتی دارد. یک برند خوب نیازی به هزینه‌های کلان برای شما ندارد، اما نیاز به خلاقیت و تحقیق زیادی دارد. مطالعات نشان می‌دهد که 89 درصد از خریداران به برندهایی که ارزش های مشابهی با آنها دارند وفادار می‌مانند.

در اینجا عواملی وجود دارد که باید برای ایجاد یک برند قوی در نظر بگیرید:

 • طراحی برند (رنگ‌ها، فونت، بسته بندی، تم و غیره)
 • حضور در رسانه‌های اجتماعی
 • محیط زیست و فرهنگ شرکت
 • کیفیت و قیمت محصول
 • وب سایت و بازاریابی
 • شعار سازمان
 • خدمات مشتری

به غیر از اینها، عوامل دیگری مانند پیام، آگاهی، لحن، فلسفه و شخصیت کلی کسب و کار وجود دارد که به ساخت یک برند خوب کمک می‌کند. در دنیای امروز، مردم در طول روز با میلیون‌ها پیام بمباران می‌شوند. برای ایجاد تمایز از دیگر افراد، نه تنها باید محصولات و خدمات خوب داشته باشید، بلکه باید یک برند خوب نیز ایجاد کنید. زمانی که یک برندسازی قوی به درستی انجام شود، می‌تواند یک کسب‌وکار را بسیار بیشتر از آنچه تصور می‌شد، پیش ببرد.

برند چیست

وب برندینگ چیست و چه اهمیتی دارد؟

یک وب سایت به ایجاد آگاهی از برند شما و نمایش آن به مشتریان احتمالی کمک می‌کند. این کار به تثبیت تصویر شما کمک می‌کند تا به مخاطب بفهمانید که چه کسی هستید و چه چیزی را نمایندگی می‌کنید. یک وبسایت اطلاعات قابل اعتمادی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد که به تمایز کسب و کار شما از رقبا کمک خواهد کرد.

مزایای مهم برندینگ

مزیت‌های برندینگ به زبان ساده، شامل موارد زیر است:

1. شناخت مشتری

در دنیای تبلیغات، وقتی مشتری رنگ، تم، لوگو و غیره یک برند را تشخیص می‌دهد، احتمال بیشتری دارد که آن محصول را نسبت به محصولات دیگر انتخاب کند. این به این دلیل است که آنها قبلاً با برند شما و آنچه که نشان می‌دهد آشنا هستند. از چیزی ساده و مینیمالیستی گرفته تا چیزی جذاب و چشم نواز، یک برند خوب، همیشه در دریایی از رقبا شناخته می‌شود.

2. وفاداری مشتری

هنگامی‌که یک مشتری شروع به شناسایی و خرید یک محصول یا خدمات می‌کند، برندسازی صحیح، باعث می‌شود که برای خرید بیشتر بازگردند. یک شرکت خوب با محصولات عالی همراه با برندینگ موثر، تمام نکات مناسب را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. این امر باعث افزایش وفاداری مشتریان در بلندمدت می‌شود. یک مثال خوب از وفاداری مشتری، شرکت اپل است که یکی از موفق‌ترین داستان‌های برندسازی در جهان را دارد. این شرکت، با ایجاد ارتباط عاطفی با مشتریان خود موفق به ایجاد پیروان وفادار شده است. وفاداری به برند یکی از دلایل اصلی موفقیت بزرگ اپل و شرکت‌های مشابه در بازار است.

3. سازگاری

یک نام تجاری خوب، پایه و اساس یک تجارت را تنظیم می‌کند. هنگامی‌که یک کسب و کار برند خود را پیدا کرد – فلسفه شرکت، رنگ ها، تایپوگرافی و غیره- تمام تلاش‌های دیگر می‌تواند حول آن مدل شود. تمام تلاش‌های بازاریابی آینده می‌تواند از این بنیاد منشعب شود. این باعث ایجاد ثبات در یک برند می‌شود و به مشتریان کمک می‌کند تا بیشتر با آن ارتباط برقرار کنند. تصور کنید یک شرکت، هر ماه لوگوی خود را تغییر می‌دهد. اکثر مشتریان گیج می‌شوند و حتی نمی‌خواهند محصولات و خدمات را از برندهای متناقض خریداری کنند.

4. اعتبار

زمانی که نوبت به امتحان یک محصول یا خدمات جدید می‌رسد، هر مشتری مشکلات اعتماد خود را دارد. با این حال، یک نام تجاری قوی می‌تواند به شما کمک کند تا خود را به عنوان یک کسب‌وکار تثبیت‌شده با ارزش‌های قوی که مشتریان می‌توانند به آن اعتماد کنند، متمایز کنید. بازاریابی نوآورانه، همراه با محصولات و خدمات استثنایی، خدمات فوق‌العاده به مشتریان و تصاویر بصری جالب، مطمئناً به یک شرکت کوچک کمک می‌کند تا خود را به عنوان یک تجارت حرفه‌ای جدی معرفی کند. در واقع برندینگ و تبلیغات، دو عامل مکمل در ایجاد اعتبار یک کسب و کار هستند.

مزیت‌های برندینگ5. بهبود ارزش‌های شرکت

اگر برند شما دارای شخصیت باشد، ارتباط افراد با ارزش‌ها و انگیزه‌های شرکت شما آسان‌تر است. وقتی مردم با ارزش‌های شرکت شما ارتباط برقرار می‌کنند، به احتمال زیاد تمایل دارند با شما تجارت کنند. برای مثال کفش‌های تامز را در نظر بگیرید. آنها یکی از محبوب‌ترین برندهای کفش در جهان هستند، اما اصلی‌ترین عاملی که این برند به آن معروف است، کمک‌های مالی آنهاست. به ازای هر جفت کفشی که می‌خرید، یک جفت کفش را با مشارکت سازمان‌های بشردوستانه اهدا می‌کنند. این امر باعث ایجاد ارتباط عاطفی مشترک بین شرکت و مشتری می‌شود. بنابراین برندینگ احساسی از عوامل موثر در موفقیت یک شرکت است.

6. پیشی گرفتن از رقبا

اگر رقبای زیادی در بازار دارید و تازه شروع به کار کرده‌اید، ممکن است پیشی گرفتن از آنها کار سختی باشد. با این حال، یک برند شخصی و منحصر به فرد می‌تواند به جذب مشتریان مناسب برای شما کمک کند. همچنین می‌توانید برای محصولات باکیفیت برتر با نام تجاری خوب هزینه اضافی دریافت کنید.

7. ارزش ویژه برند

یکی از مهمترین مزایای برندینگ این است که به تبلیغ محصولات و خدمات جدید کمک می‌کند. اگر مردم به یک برند وفادار باشند، به طور خودکار به هر چیز جدیدی که برند ارائه می‌دهد، علاقه مند می‌شوند. هنگامی‌که اپل برای اولین بار ایرپاد را در سال 2018 معرفی کرد، بر هدفون‌های بی‌سیم تسلط یافت و از غول‌هایی مانند سامسونگ و شیائومی‌ در بازار جهانی پیشی گرفت. مطالعه Strategy Analytics نشان می‌دهد که این هدفون بیش از 50 درصد از سهم بازار جهانی را در اختیار دارد.

8. جذب استعدادها

وقتی یک کسب و کار دارای برندینگ موثر است، برای مردم سخت است که متوجه آن نشوند. این تأثیرگذاران، سازندگان محتوا، بازاریابان رسانه‌های اجتماعی و دیگر سازندگان مفهوم را جذب می‌کند. هنگامی ‌که یک کسب و کار این نوع افراد را به خود جذب می‌کند، آنها قدرت خلاقیت خود را افزایش می‌دهند. همکاری با افراد مناسب می‌تواند به ارتقای برند شما و ارتقای حضور دیجیتالی آن کمک زیادی کند. این به شما کمک می‌کند حتی به مخاطبان بیشتری برسید؛ زیرا مردم به توصیه‌های اینفلوئنسرها و سازندگان محتوای مورد علاقه خود اعتماد دارند.

 برندسازی مشترک یا Co-branding چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، کوبرندینگ ارتباط بین دو کسب و کار است. در این نوع برندسازی، آنها برای حمایت از موفقیت یکدیگر گرد هم می‌آیند. برندسازی مشترک زمانی قدرتمند می‌شود که شرکت‌هایی با بازارهای هدف مشابه، گرد هم آیند و محصول، خدمات و یا محتوای با ارزش افزوده منحصر به فرد را برای مشتریان بالقوه خود ایجاد کنند. چند نمونه از برندسازی مشترک عبارتند از

 • همکاری برندهای آرایشی با بیوتی اینفلوئنسرها
 • همکاری برندهای خمیردندان با دندانپزشکان
 • برندهای مراقبت از پوست با متخصصان پوست همکاری می‌کنند
 • همکاری برندهای پوشاک ورزشی با ورزشکاران

برندسازی مشترک

چرا برندسازی مشترک به اندازه برندینگ مهم است؟

در عصر امروز، برندینگ و برندسازی مشترک، دست به دست هم می‌دهند. هر دو برای افزایش مشتری یک کسب و کارضروری هستند. در اینجا دلایلی وجود دارد که از برندسازی مشترک حمایت می‌کنند.

می تواند نیاز به بودجه تبلیغات شما را کاهش دهد: برندینگ مشترک می‌تواند به شما در کاهش بودجه تبلیغاتی کمک کند. وقتی با یک فرد یا شرکتی با مخاطبان هدف مشابه، همکاری می‌کنید، در واقع مستقیماً با مصرف کنندگان بالقوه خود در ارتباط هستید. این می‌تواند هزینه جذب مشتری را تا حد زیادی کاهش دهد.

مشتریان را هیجان زده می‌کنید: نام تجاری مشترک، فضایی را برای کاوش برای مشتریان ایجاد می‌کند. دیدن دو برند مشابه برای خلق چیزی جدید، هیجان انگیز است.

تعامل با مخاطبان جدید امکان‌پذیر می‌شود: حتی زمانی که مخاطبان یکسانی را هدف قرار می‌دهید، باید مشتریانی وجود داشته باشند که فقط برای یک برند منحصر به فرد باشند. بنابراین، احتمال زیادی وجود دارد که از طریق برندینگ مشترک با مخاطبان جدید تعامل داشته باشید.

نام تجاری مشترک اعتماد ایجاد می‌کند: وقتی 2 برند محبوب متعلق به یک صنعت گرد هم می‌آیند، مردم تمایل دارند به محصول/خدمات حاصل، اعتماد بیشتری داشته باشند.

گام بعدی برای موفقیت

همانطور که می بینید، برندینگ خیلی بیشتر از اینکه فقط کسب و کار شما را خوب جلوه دهد، تاثیرگذار است. اگر صاحب کسب و کاری هستید که به دنبال پیشرفت شرکت خود هستید، باید یک استراتژی برندینگ خوب برای رشد شرکت خود پیاده سازی کنید.

شرکت ثبت علوی، آماده ارائه خدمت در تمامی مراحل برندینگ به شما صاحبان کسب و کار است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت علوی مراجعه و یا با شماره 02188828008 ارتباط برقرار کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سیزده =